Spetsialistid objektil

Romec Metall OÜ meeskonda võib kirjeldada kui usinat ja kokkuhoidvat mesilasperet, kellel on üks ja sama siht silme ees – parima kvaliteediga  professionaalne töö. Ettevõtte kollektiiv koosneb suure töötahtega töömesilastest, kelle igapäevatööd saadab muhe huumor.

Sven Sulg -montaažilukksepp-keevitajaVarasemalt välismaal töötanud Sven leidis enda tee Romec Metalli läbi sõbra tutvuse. Kuigi tal puudus eelnev kokkupuude metallitöödega, oli ettevõtte juht Aivo avatud mõtlemisega ning võttis koheselt hakkaja töömehe enda kollektiivi. Kogu väljaõppe sai Sven juba ettevõttes töötades, kus abivalmis meeskond tema arengut igati toetas. Praeguseks on Sven töötanud montaažilukksepp-keevitaja ametikohal juba 14 aastat ning jätkab sama sihikindlalt. ,,Siin on ägedad töökaaslased ja huvitav ning vaheldusrikas töö. Ettevõte on väga paindlik ning inimliku suhtumisega,’’ leiab Sven.

 

Aare, kes eelnevalt töötas konkurendi juures, jõudis Romec Metalli läbi praeguse töökaaslase Sveni. Hea sõna ettevõtte kohta levis tutvusringkonnas kiirelt. Aare esimeseks proovikiviks oli objekt Soomes, millega ta edukalt hakkama sai ning praeguseks jookseb ettevõttes juba seitsmes tööaasta. Ta toob välja, et sõbralik kollektiiv ning vaheldusrikas töö on just see, mis on teda ettevõttes hoidnud: ,,Seltskond on kõige parem! Põnev ja pingevaba töö, mis kulgeb mõnusa aasimise ja huumori saatel. Meeskond on vastutulelik ning võimaldab vajadusel ka vabu päevi.’’

 

Lauri jõudis Romec Metalli meeskonda oma onu, Aivo (ettevõtte juht) kutsel. Varasemalt töötas ta ehitusel ning õppis metsandust. Kuigi vahepeal viis elurada Lauri teisele ametikohale, leidis ta ikkagi tee tagasi ning on nüüdseks ettevõttes töötanud ligi 14 aastat. Võib öelda, et meeskond ja meeldiv töökeskkond on see, mis tõid ta tagasi Romec Metalli. ,,Meile on tagatud korralikud ning kvaliteetsed töövahendid ja -riided. Töö on oma olemuselt väljakutseid pakkuv. Palju on objekte, mida teeme esimest korda – alati on midagi uut õppida. Töötajatele on korralikud puhkeruumid, piljard ja isegi sauna kasutamise võimalus. Vahel korraldame meeskonnaga piljarditurniire,’’ sõnab Lauri.

 

Kristjan, kes varasemalt töötas autotehnikuna, sai Romec Metalli tööle tulemiseks kutse otse ettevõtte juhilt Aivolt. Aivo on nimelt Kristjani naise onu. Aivo oli valmis Kristjani juba otse kaitseväest enda juurde tööle võtma. Peale teenistuse lõppu seadiski Kristjan sammud Aivo juurde, kes tegi ringkäigu uues tööhoones ning tutvustas töö olemust. Pikalt mõelda ei olnud vaja, kuna koheselt oligi proovipäev. Ühe aasta ja paari kuu jooksul on Kristjan saanud korraliku väljaõppe metallitöö ja keevituse kohta ning kiidab, et töö on väga mitmekülgne ja huvitav: ,,Koguaeg saab teha ja proovida uusi ja erinevaid asju. Töövarustus on kvaliteetne ja töötasu motiveeriv. Tööd on võimalus teha nii Eestis kui ka välismaal.’’ Kristjan peab oluliseks töö vaheldusrikkust ning hästi toimivat kollektiivi.

 

Arhitekti ja põllumehena kätt katsetanud Tauri jõudis ettevõttesse samuti läbi tutvuste. Tauril on sisse elamine olnud eriti sujuv, sest meeskonnas on ka tema vend Lauri ning õemees Kristjan. Just Kristjan tegi Taurile ettepaneku minna ettevõtte juhi Aivo jutule, kes on ühtlasi ka Tauri onu. Aivo kutsus juba järgmisel päeval mehe proovipäevale ning praeguseks ettevõtte värskeim töömees on olnud uuel ametikohal veidi üle kolme kuu. Meeskonna abivalmidus ja eelnev kokkupuude keevitamisega on teda palju aidanud ning iga päev toob üha uusi väljakutseid, kogemusi ja arenguvõimalust. ,,Ettevõte on toetav ja arvestav oma tööliste suhtes. Iga hommik on töölisi ootamas tasuta kohv ning tööpäeva sisse on arvestatud mõistlikud puhkepausid. Töö on hästi tasustatud, ei ole rutiinne ning komandeeringud pakuvad mõnusat vaheldust, ’’ jätkub Tauril ainult kiidusõnu.

 

Artur jõudis Romec Metalli montaažilukksepp-keevitaja ameti ridadesse venna Aare kutsel, kes oli juba samal ametikohal. Aare viis venna juhi Aivoga kokku, kes ilma pikemalt mõtlemata kutsus Arturi proovipäevale.  Uue ameti väljaõpe toimus juba töö käigus koos meeskonnaga, kes on igati abiks olnud oma nõuga. Eelnevalt aiatehnika hooldajana töötanud Artur  on praeguseks panustanud ettevõtte tegemistesse juba enam kui viis aastat. Artur toob välja, et töö on rutiinivaba ning kiidab ettevõtte suhtumist: ,,Töötajatesse suhtutakse inimlikult – kui on ikka vaja eraelulisi asju teha, siis seda võimaldatakse. Pakutakse motiveerivat palka ning objektidel käimiseks ka tööauto kasutamise võimalust. Ma olen Romec Metalli tulemise otsusega väga rahul!’’

 

Varasemalt Soomes töötanud Gunnarini jõudis hea sõna Romec Metalli meeskonna kohta läbi sõbra Sveni. Kuna mehed olid ka varem koos töötanud ja hindasid sama tööeetikat, tuli Gunnar Aivo jutule. Kuigi parasjagu töömehi ei vajatud, võttis Aivo Gunnari avatud kätega vastu. ,,Aivo tutvustas mulle uut tööhoonet ning juba järgmisel päeval olid tunked seljas,’’ meenutab Gunnar, kes praeguseks teinud Romec Metallis metallitööd juba üle üheksa aasta. ,,Minu jaoks on oluline stabiilsus – tööd on alati,’’ lisab ta. Ettevõtte paindlikkus võimaldada pikemaid tööpäevi ning vajadusel ka vabu päevi, luba kasutada töövahendeid isiklike tegevuste tarbeks ning sõbralik ja hea huumorisoonega kollektiiv on hoidnud teda motiveerituna.

 

Ainus mees, kes pole ettevõttesse tööle tulnud soovituse ja tutvuse kaudu, on Janek. Kaks aastat tagasi sotsiaalmeediast leitud töökuulutus, montaažilukksepp-keevitaja ametikohale, pakkus mehele koheselt huvi. Kuna Janek oli parasjagu lõpetamas keevitaja koolitust, tuli otsus kandideerida kiirelt. Aivo võttis ise temaga ühendust ning tahtis juba poole koolituse pealt   tööle võtta. ,,Reedel lõpetasin kursuse ja esmaspäeval olin juba Aivo juures tööl,’’ meenutab Janek naljatledes. Praeguseks töötab ta nii Eestis kui ka Soome ja Rootsi objektidel. ,,Meil on vaheldusrikas töö. Riietus ja töövahendid on viimase peal ning suhtumine juhi ja meeskonna poolt on väga inimlik. Kogu meeskond on üldse väga kokkuhoidev ja aitame teineteist alati hädast välja,’’ kiidab Janek.

 

Kogu Romec Metalli kollektiiv hindab eelkõige mõnusa huumori saatel kulgevat tööd. Abivalmidus ja heatahtlikkus teineteise suhtes on väga oluline. Meeskond toimib põhimõttel üks kõigi ja kõik ühe eest.

Ettevõte pakub töötajatele vaheldusrikast tööd, võimalust töötada nii Eestis kui ka välismaal ning iga objekt toob kaasa uusi ning põnevaid väljakutseid. Meeskond hindab, et töö on kodule lähedal, ent samas on võimalus käia ka lähetustes. Juht usaldab oma töötajaid ning on väga vastutulelik ja paindlik. Meeskonnaliikmete arvamus ühtib, et töötingimused ja -keskkond on igati toetav ja motiveeriv. Kõik aspektid on korralikult läbi mõeldud, et tagada mugavaim ja parim töökeskkond inimestele.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et ettevõtte juhi Aivo inimlik suhtumine ning tugev meeskond on olnud kiidetud erinevates tutvusringkondades – hea sõna levib nagu kulutuli. Ettevõtte hea maine on inimestele teada.

Meeskonnas on au sees huumor, kuid kahtlemata olulisemal kohal on teha oma tööd kvaliteetselt. Selleks, et meeskonda paremini sulanduda, peab eelkõige olema motiveeritud ning tahtma areneda ja õppida uusi asju.