Spetsialistid kontoris

Romec Metalli vestlusringis valitsev õhustik on sõbralik ning avatud. Siia on koondunud inimesed, kes tahavad ühise eesmärgi nimel koos töötada. Eranditult kõik osalejad hindavad neile antud vabadust, usaldust ning ka sellega kaasnevat vastutust. Uurime lähemalt, kuidas nad ettevõttesse tööle sattunud on.

„Hindan vabadust oma aega ise planeerida,“ lausub Kristjan, kes peab ettevõttes konstruktori ametit. Olles väsinud pikkadest komandeeringu päevadest Tallinnas, alustas ta 2021. aastal kodule lähemale töö otsimist. Õppinud masinaehitust, soovis ta lisaks end ka erialaselt proovile panna, sest tolleaegsel ametikohal selleks võimalus puudus. Nii kandideeriski ta töökuulutuse peale Romec Metalli ridadesse. Ettevõtte omanik Aivo meenutab: „Vestluste põhjal sai üsna pea selgeks, et on väga hea mõte Kristjan tööle võtta.“ Kristjan ise ütleb, et sisseelamine on olnud rahulik ning sujuv, just sellises tempos nagu talle endale sobib. Kohustusi ei ole liialt palju peale laotud ja energiat jagub. Samuti kiidab mees koostööd teiste tiimiliikmetega ning väljakutsete rohkust.

 

Inimsuhete olulisust ettevõttes toob välja ka personalipartner Kati: „Tunnen end siin väga austatud ja hoituna. Töö tegemisel on antud võrdlemisi vabad käed. Hinnatakse proaktiivsust ning uute ideedega lagedale tulekut. Õhkkond on siin arengule suunatud.“

Enne Romecit töötas Kati kohalikus omavalitsuses linnakantselei spetsialistina, kuid tundis ajapikku, et bürokraatlik keskkond ja tööprotsesside liigne reguleeritus ei sobi tema erksa vaimuga. Nii asus ta kodukandis uue töö otsinguile. Katil oli ühel hetkel laual lausa kaks tööpakkumist, kuid Romec Metalli kasuks otsustas ta just teotahtelise juhi ja ettevõtte arengupotentsiaali tõttu.

Tänaseks on Kati Romec Metallis „teisel ringil“. Esimene tööaeg kestis siin kuus aastat, mille kestel Kati tegeles muuhulgas usinalt ka enesearenguga ning omandas magistrikraadi personalijuhtimise alal. Peale kuut ettevõttes töötatud aastat käiski ta vahepeal paariks aastaks suurettevõttes end proovile panemas ning nüüd, kogemuste võrra rikkamana, on taas tegemas koostööd Romec Metalli meeskonnaga ning rõõmuga valmis vastu võtma siinseid tööalaseid väljakutseid.

 

Aivo Saar – tegevjuht

Ettevõtte omanik Aivo on suure õhinaga ettevõtet arendamas ja uusi põnevaid koostöökokkuleppeid sõlmimas. Ettevõtte alguse lugu leidis aset aga 2004. aastal, mil peale üheksat Soomes töötatud aastat sai selgeks, et millegi suure korda saatmiseks tuleb ise midagi ette võtta. Aivo leiab, et ettevõttesse tuleb leida inimesed, kes on just oma valdkonna eksperdid ja kellelt on ka tal juhina midagi õppida. Praegusel hetkel see nii ka on. „Inimesed siin on loonud meie ettevõttele ka majast väljapoole tugeva maine ja meie tööde kvaliteet ning töötajate professionaalsus on seeläbi tuntud ka väljaspool Eestit.  See, et inimesed Romec Metallis tahavad töötada, on meie ühine panus. Usaldan oma inimesi ning olen seeläbi andnud neile ka otsustusvabaduse ning võimaluse teha tööd selliselt nagu neile õige tundub. Me kõik oleme oma alal väga kõvad tegijad ja vabanduste asemel otsime lahendusi. Kes ei tahaks siis tegijatega koos töötada,“ kirjeldab Aivo meeskonda uhkusega.

 

Ostujuht ja logistik Tiit liitus ettevõttega 2012. aasta veebruaris Aivo kutsel. Eelnevalt pidas mees müügijuhi ametit Tartus, kuid igapäevane  sõitmine Põltsamaalt tööle võttis päevast väärtuslikku aega ja oli ka majanduslikult liigselt kulukaks. Aivot tundis Tiit juba varasemalt ja ütleb naljatledes, et kõik jaanipäevadki sai koos veedetud. Aivo õde ning Tiidu abikaasa on nimelt endised klassiõed. Aivo tulevikuplaanid kõnetasid Tiitu, kuid oma jah sõna lasi ta Aivol siiski oodata. Viimase tõuke andsid läbirääkimised eelnevas ettevõttes, kus optimeerimise vaimus töötamine muutus igas mõttes ebamõistlikuks. Sealt kooruski otsus liituda Romec Metalli meeskonnaga ning kahetsema ei ole Tiit seda pidanud. „Nõustun kõigi eelkõnelejatega kui ütlen, et mulle meeldib siin töötada omale sobivas, rahulikus tempos. Tunnen, et mind usaldatakse ning tean, milline on minu vastutusala. Sellises õhkkonnas töötamine on ainult positiivse mõjuga. Seltskond on ka üldjuhul normaalne,“ lisab Tiit naerdes.

 

Vitali - eksport, gaasipaigaldised

Vitali – müügijuht

Huumoriga jätkab ka müügijuht Vitali, öeldes, et temal on hetkel käsil ettevõttes teine tulemine. Selle all peab ta silmas  seda, et Romec Metalli tuleku ja praeguse hetke vahele mahub ka vahepealne periood Soomes töötamise näol. Läheme aga Vitali looga päris algusesse.

Aivo ning Vitali töötasid enne Romec Metalli asutamist koos Soomes. Aivo oli ettevõtte loomisega Eestis algust teinud ja Vitalil seisis elumuutuste tõttu ees samuti Eestisse tagasi kolimine. Aivo loodud ettevõttel oli kohe alguses olemas pikaajaline projekt ning koos seda teostama asutigi. Vitali alustas ettevõttes keevitaja-paigaldajana, kuna selles vallas jagus tal ohtralt kogemusi. Õige pea avastas Aivo Vitalis aga hoopis müügimehe talendi. Aivo pakkus Vitalile võimalust ennast selles valdkonnas proovile panna. See andis mehele võimaluse end parimal võimalikul moel teostada ja samal ajal ka esmakordselt meeskonda juhtida. Asjad sujusid ning peagi sai ettevõte ka suurhanke Soome, kus tuli ehitama hakata Skandinaavia suurimat biogaasijaama. Kohapeal selgus, et klient oli neid alt vedanud, mille tulemusena juhtis Vitali kohapeal kõiki ja kõike. „Üks eredaim mälestus sellest asjast on 35-kraadine külm ning mutter, mis kinnaste külge jäätus. Tõmbasin selle koos kindaga käest,“ muheleb Vitali.  Objektil tekkis olukordi, mis vajasid Vitali pidevat kohalolekut ning kuna ka kliendi valdkond oli seotud biogaasiga ning seegi pakkus mehele huvi, siis otsustas ta edaspidi Soomes Romec Metallist eraldiseisvalt toimetada. Väljakutseid jagus nii Eestis kui Soomes, kuni lõpuks tuli Vitalile mahlakas pakkumine Soome suurettevõtte poolt paigaldusjuhi ametikohale. See oli eneseteostuse aeg – juhtida oli suur meeskond ning väljakutseid oli tohutult, mis pani mehe kohati ka iseenda võimete piire kompama. Mis aga Vitalile ei meeldinud oli töökultuur, kus kella kukkudes visati tööriistad nurka ning suunduti puhkama ka kõige kriitilisemal hetkel. Koostöö raames hakati pikapeale kasutama ka Romec Metalli teenuseid ning sealne töösse suhtumine oli mehele igati meeltmööda. Aivoga kohtudes arutleti siis ka Eestisse naasmise üle, esialgu küll vaid suusoojaks, kuid peale 2018. aastal aset leidnud terviseriket oli vajadus elumuutuseks selge. „Lõin Soomes lahkumisavalduse lauale ja kuigi esialgne plaan oli aastaks aeg maha võtta, olin kuu hiljem juba Romecis tööl tagasi,“ meenutab Vitali ootamatut plaanide muutust.

Mis meest aga ettevõttes nii pikalt tööl on hoidnud? „Hindan vabadust ja naudime ühiseid võite. Klapp on nii hea, sest kokku on sattunud inimesed, kes armastavad väljakutseid. Keegi meist ei töötaks siin, kui väljakutsed ei meeldiks. Mul on vabadus tegutseda ja ettevõtte arengu osas kaasa mõelda. Kui tulen väga hea ideega lagedale, marsin taha tuppa räägin sellest kõva häälega ja kui see teostatud saab, siis taon vastu rinda ja nõuan tulemustasu ja see on ülilahe. Siit võiks pensionile minna küll,“ jagab Vitali õhinal kogemusi. Lõpetuseks lisab ta aga, et vahel tuleb ka välja öelda, et austame ja väärtustame üksteist, muidu kipub see iseenesestmõistetavaks muutuma.

Romec Metalli töökat meeskonda inspireerivad seega eelkõige väljakutsed ja vaheldusrikas töö, sest siin erineb iga päev eelmisest. Meeskond on kokkuhoidev ja üksteisega jagatakse nii suurt rõõmu kui töökoormust. Ühiste väärtustena tuuakse välja veel vabadust teha tööd ise ennast juhtides, väga head seltskonda, suurepärast meeskonnatööd ning lõputuid arenguvõimalusi.