Elukunstnik-keevitaja Tauri

Tauri – elukunstnik-keevitaja

,,Kõik, mis on olnud, on kujundanud mind selliseks nagu ma praegu olen,’’ võtab oma kireva kogemustepagasi kokku Tauri, kes on praeguseks juba neli kuud panustanud oma oskustega Romec Metall OÜ tegemistesse. Tauri ametikohaks on montaažilukksepp-keevitaja, kuid teekond selle erialani on olnud pikk, käänuline ja põnev.

Keevitustööde pisik on tulnud ilmselt vereliini pidi. Juba Tauri vanaisa töötas keevituse erialal ning sama teed käib ka tema vend. Kuigi lapsepõlv möödus maal erinevaid talutöid tehes ja loomadega koos kasvades, oli juba väikse poisina Tauri suureks kireks toiduga katsetamine. ,,Süüa meeldib teha ja süüa meeldib ka,’’ võtab Tauri lõbusalt kokku huvi toidu vastu. Sellest kasvas välja kirg ja soov siduda oma tulevik kokandusega. Peale põhikooli lõppu seadis uljas noormees sammud Tartusse, kus asus õppima Tartu Kutsehariduskeskusesse (praeguse nimega Tartu Rakenduslik Kolledž) kokanduse erialale. Kuigi kokaks õppimine jäi noorel poisil pooleli, siis kirg söögitegemise vastu on püsinud tänaseni.

Edaspidine karjääritee on olnud väga mitmekülgne. Tauri on teinud müügitööd; töötanud põlluharijana traktori peal; õppinud isa käe all ehitama ja hooldama moodulkorstnaid; õppinud tuttava kutsel mööblitisleri ametit; ehitanud Soomes nii palk- kui ka kivimaju; loonud oma ettevõtte ning teinud ka alltöövõttu. Tal on paberid metsanduse erialal töötamiseks ja lisaks on ta õppinud isegi pottsepatööd ning ehitanud oma kätega üles toimiva ahjugi. Tauri on maapoiss, kes on ühel etapil oma elust elanud ka mahetalus. Seal sai ta kätt proovida taluloomadega tegelemisel ning avastas endas huvi põllumajanduse vastu. Seetõttu seadis ta sammud Järvamaa Kutsehariduskeskusesse, kus lõpetas põllumajanduse eriala neljanda taseme. Mõistes, et põllumeheks saamiseks on vaja enamat, kui paberit, suundus ta peale kooli lõpetamist Tallinnasse, kus asus tööle Vegan Stuudios Toormoor. Just seal tärkas temas huvi kohvi tegemise ning kõige sellega seonduva vastu. Tauri oskab väga detailselt rääkida, mis on kvaliteetse ja parima maitsega kohvi saavutamise eeldusteks. Lisaks tegutsemisele julgeb Tauri ka suurelt unistada, mistõttu loodab ta ühel päeval ise oma kätega kohvimasina ehitada.

Enne Romec Metalli tööle asumist jõudis Tauri oma venna eeskujul katsetada isegi arhitekti tööd. Kuna elujõuline mees ei oska niisama käed süles istuda, võttis ta arhitekti töö kõrvalt vastu veel ka pakkumise minna sõbrale appi uut kohvikut ehitama. Hiljem jäigi ta õhtuti, peale kontori tööpäeva, kohvikusse Oaas baristana ja klienditeenindajana töötama. See töö pakkus Taurile võimalust praktiseerida kohvi tegemist ning ühtlasi täitis ka vajadust kohtuda uute põnevate inimestega. Vesteldes Tauriga on kohe selge, et tegemist on julge, uudishimuliku ja pealehakkaja mehega, kes ei karda vastu võtta uusi väljakutseid ning kes soovib end pidevalt täiendada ja arendada uutes valdkondades. Kõike ette võetut teeb ta suure pühendumise ja hoolega. Oma kirju ja põneva karjääritee kohta viskab Tauri ise enda üle nalja, öeldes: ,,Hunt kriimsilm on ka poisike minu kõrval.’’

Lisaks julgetele valikutele ja karjäärialastele katsetamistele on Tauri juba enam kui 10 aastat tegelenud ka vaimsete praktikatega. Ta on lähtunud igas valikus enda tugevast intuitsioonist ning lasknud sellel end läbi elu juhendada. Just sisetunne on see, mis on sundinud teda teatud valikutest loobuma ning teistes olukordades riskima. Tal on suur uudishimu kõige ümbritseva vastu ning kuidas või miks mingid energiad liiguvad ja toimivad. Ta tahab mõista, miks inimesed käituvad mingites situatsioonides nii nagu nad käituvad: ,,Usun, et meie sisemaailm peegeldab välismaailma ja vastupidi.’’ Tauri on oma spirituaalsel teel aru saanud, et elus on võtmesõnaks tänulikkus ja väikeste asjade märkamine.

Otsingud enda õige koha leidmiseks on olnud pikad, mistõttu on Tauri julgelt katsetanud erinevaid valdkondi ja omandanud selle käigus ka pidevalt uusi oskusi. Ühel hetkel käis õemees Kristjan, kes töötab ka ise Romec Metallis, Taurile välja idee proovida keevitaja tööd. Otsus end uuel erialal proovile panna tuli kergelt ning juba loetud tundide pärast võttis ta oma onu Aivoga (Romec Metall OÜ tegevjuht) ühendust ning leppis kokku proovipäeva. Sealt edasi sujus kõik ladusalt ja muretult ning praeguseks on Tauri oma uue ametikohaga enam kui rahul. Kui varasemalt tundis ta, et polnud piisavat kogemustepagasit sellisel erialal töötamiseks, siis nüüd on seda küll ja veel.

Uut eriala õppiv Tauri kirjeldab, et Romec Metallis töötamine on andnud väga hea tunde. Ettevõttes on mõnus pingevaba atmosfäär ning toetav ja abistav meeskond, kes vajadusel alati juhendab. ,,Abi küsijat ei jäeta kunagi hätta,’’ sõnab Tauri. Kindlasti teeb uue tööga kohanemise mugavamaks ka asjaolu, et meeskonnas on Tauri vend (praeguseks töötanud ettevõttes juba 15 aastat) ja õemees. Tauri leiab, et ettevõttes on väga motiveeriv keskkond. Talle meeldib, et töö on mitmekülgne ja on piisavalt arenguvõimalusi. Peamine on aga see,et töö ei ole rutiinne. Iga päev on võimalus teha ja õppida midagi uut ning pürgida kõrgemale. Kollektiiv on kokkuhoidev, positiivne ning nali ja töö käivad käsikäes. ,,Seda hirmu ei ole, et igav hakkaks,’’ muigab Tauri. On tunda, et tema panust hinnatakse ning ta soovib seista Romec Metalli jätkuva hea kvaliteedi, nime ja maine eest nii Eestis kui ka välismaal.

Ettevõtte tegevjuhi Aivo suhtes jagub Tauril vaid kiidusõnu. Ta toob välja, et Aivo on kõigi töötajatega sina peal ja püüab arvesse võtta igaühe isiklikke vajadusi, kuid töökorralduse osas on tema sõnumid väga konkreetsed. Tal on selge siht ja tahe püüelda alati paremuse poole. Aivo oskab ettevõtte edu luua läbi töötajate ning ta kuulab ja usaldab oma meeskonna ettepanekuid ja ideid. Juhina hoolib ta oma töötajatest ning on taganud neile meeldiva ja kvaliteetse töökeskkonna. Pingevaba,  austav ja avatud suhtlus teevad üldise olemise mõnusaks. Olgu selleks siis meelespidamised tähtpäevadel, ürituste korraldamine meeskonna sidumiseks või kasvõi tasuta kohv – pisiasjad on need, mis loovad suure pildi. Juht hindab oma töötajate tööd ja panust ettevõtte arengusse, laseb neil vabalt olla ning pakub neile väärilist tasu. Ettevõte on taganud oma töötajatele kvaliteetsed ning kaasaegsed töövahendid ja -riided, et tagada sujuv töö. Pakutakse võimalust käia ka lähetustes välismaal, kus Romec Metall on tuntud ja hinnatud kõrge töökvaliteedi poolest. Kõik see kokku tekitab tunde, et selles ettevõttes oma töötajatest tõesti hoolitakse. ,,Romec Metallis on lugupidamine ja austav partnerlus igal tasandil. Iga suhte eest peab hoolitsema! Kõik toimub vastastikmõjuna. Kui kastad lille, siis lill õitseb ja pakub sulle sellest rõõmu,’’ võtab Tauri oma muljed kokku.