Objektijuht Sven

Sven Sulg -montaažilukksepp-keevitajaSven Sulg peab Romec Metallis montaažilukksepp-keevitaja ametit ning on ühtlasi ka meeskonnas töödejuhataja.

Oma 15-aastase töökogemusega ettevõttes on ta saavutanud märkimisväärse kogemustepagasi, mistõttu tullakse erialaste küsimustega esmalt just tema jutule. See näitab kahtlemata ka meeskonna suurt usaldust tema suhtes. Kui uurida, mida ta oma valdkonnas kõige paremini oskab, siis vastab Sven enesekindlalt ja pisut lõbustatud moel: “Ma oskan kõike hästi.” Selline kompetents on aga pika töö ja pühendumuse vili.

Sven jõudis Romec Metalli oma sugulase kaudu, kes tundis ettevõtte juhti Aivot. Nii võttiski ta ise Aivoga ühendust ja on tänaseks oma tööstaažilt üks ettevõtte veterane. Sven on varasemalt kogemusi omandanud ka puidutöökojas, kus tegeles puidu kokku liimimisega. Ent see töö jäi Sveni vaheldust armastava natuuri jaoks liialt igavaks ja üksluiseks. Ka ehitusel on Sven kätt proovinud, kuid siiski püsima jäi ta ametialaselt alles keevituse alal. Kui küsida, miks ta keevitamise kasuks otsustas, siis ütleb mees lühidalt ja tabavalt: “Keevitamine on ägedam!” Svenile meeldib vaheldus ja võimalused, mida tema praegune töö pakub: “Siin saab igal pool objektil käia ja ei pea olema ühes ja samas ruumis. Põnevus on see, mis mind tegutsema paneb, et iga päev ei ole üks ja sama teema.”

Ehkki Sven on Romec Metallis just see mees, kes enamasti kõiki vastuseid ja lahendusi teab, on ta siiski ka väga hea kuulaja ning arvestab meeskonnaga. Enamik Sveni juhitud objektidest asuvad enamjaolt kas kodumaal või Soomes. Ent töid tehakse ka näiteks Rootsis. Sealsed inimesed on väga avatud ning ei ole kitsid ka tunnustamisega. Nii on Rootsis imetletud Eesti meeste töö kiirust ning naljaga pooleks öeldud: “Kui siia tööd tulete veel tegema, siis peate ühe käe selja taha panema, muidu ei jõua me oma mõttega teie kiirusele järgi,” meenutab Sven muheledes rootslaste kiidusõnu töökultuuri osas. Olenevalt objekti suurusest töötab ühe objekti peal tavaliselt 2-6 inimest. Sven vastutab, et kohapeal kõik laabuks, paneb paika tööde järjekorra ja suhtleb klientidega. Kui meeskonnas on mõni uus tulija, siis juhendab Sven vajadusel ka teda. Tööde parima kvaliteedi ja töötajate rahulolu huvides ei saadeta ühtegi uut töötajat objektile enne väljaõpet. Seda kas inimene keevitustöö peale sobib, oskab Sven oma vilumuse tõttu hästi hinnata: “Seda on kiirelt näha, kas keevitus sobib või ei sobi. Juba paari päevaga näeb ära, kas saab asja.” Ehkki vajalik väljaõpe tagatakse Romec Metallis kohapeal, peab inimesel endal siiski olema julgust ja pealehakkamist, et vajalikul hetkel iseseisvalt tööd alustada. On objekte, kus lahendused on arvutis 3D vormina kirjas, kuid tuleb ette ka seda, kus tühjas ruumis seistes mõtleb kogu meeskond ühiselt lahendusi välja. Viimasel juhul paneb algplaani paika Sven, kuid alati kuulab ta ka teiste arvamust. Kogenud ja targa töödejuhina teab ta, et igaühel on oma erinev väärtuslik nägemus või kogemused, mis just selle olukorra lahendamisel abiks võivad olla.

Konkreetse mehena ütleb Sven oma meeskonna kohta: “Oleme täitsa tavalised töömehed ja ka sõbrad. Teeme koos nii huumorit kui tööd. Meeskonnas hoitakse kokku ja kui vaja, siis ka aidatakse üksüht.” Ka töölähetustel pakutavate tingimustega on Sven igati rahul: “Elukorralduse ja keskkonnaga olen rahul. Kui midagi on puudu, siis vajadusel helistame ülemusele ja organiseerime vajaliku. Komandeeringus ei pea elukeskkonna üle pead vaevama. Kaasa tuleb võtta vaid puhtad riided. Potte ja panne ei pea tassima ja olme asjade pärast muret tundma ei pea,” lisab Sven talle omase huumoriga. Kuna lähetustel jagatakse lisaks tööajale ka eluruume, siis toob Sven välja inimeste omavahelise sobivuse olulisuse: “Seltskond peab omavahel klappima. Peab kannatama musta huumorit ja huumorit üldiselt. Niisamuti ei tohi tööd karta ja peab ka ise kaasa mõtlema. Kui on mure, siis tuleb küsima tulla. Kui aga on võimalus käed külge panna, siis tuleb panna. Ja eks ka lolli möla peab nii ise ajama kui ka välja kannatama.” Tunda on, et hea nali on meeskonnas au sees ning olulisel kohal. Kollektiivis on tekkinud mõnus klapp ja hea meelega käiakse ühisüritustel,  kuhu kaasatakse ka peresid.

Sven hoiab kogu oma meeskonnaga au sees ka kõrget töökultuuri: “Kui tööd ei viitsita teha, siis pole meie meeskonda asja. Mul on palju olulisemat teha, kui inimest tööd tegema panna. Selle koha pealt pikka juttu ei ole. Niisamuti peaks ka kella hästi tundma. Hilinemist ma ei salli. Kui on mure, siis minu juurde võib alati pöörduda. Ma saan aidata oma kogemustepagasi põhjal.” Nii võtab Sven otsekoheselt ja konkreetselt kokku ettevõtte kõrged sisemised standardid. Eks see on kahtlemata ka põhjuseks, miks Romec Metalli töödega ollakse alati rahul nii kodumaal kui ka võõrsil. Kiidusõnu ja imetlust töö läbimõelduse, kvaliteedi ja kiiruse osas on jagatud lahkelt ja eks see tekitab omakorda meeskonnas soovi vastata nende enda poolt seatud kõrgele standardile ka igal järgmisel objektil. Svenile meeldib klapp, mis meeskonnas ja ka ettevõtte juhiga valitseb: “Aivoga on meil kõik hästi. Töö ajal on ta tööandja ja vabal ajal sõber.” Sven hindab häid suhteid, mõnusat huumorit, töötahet ja tegutsemisindu. Niisamuti ka vahetut ja otsekohest suhtlust. Nii püsib õhkkond meeskonnas mõnus ja värske.